Июль 16, 2018
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Март 18, 2010

Юристи: «Підстав для оскарження призначення Кабміном президентом НТКУ Бенкендорфа поки що немає», - «МедіаБізнес»

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Рішення Кабміну про призначення президентом Національної телекомпанії України Єгора Бенкендорфа, викликало обговорення в медійних колах. Зокрема, народний депутат України від БЮТ Андрій Шевченко заявив, що суттєвим мінусом такого призначення було те, що воно здійснене «силовим методом». «МедіаБізнес» звернувся до юристів з проханням роз’яснити, чи дійсно це рішення порушує законодавство і чи може це призначення бути оскаржене у суді.

Юристи Індустріального телевізійного комітету у відповідь на запит МБ нагадали, що рішенням Коституційного Суду України у справі N 1-41/2009 від 15 вересня 2009 року чітко вказано, що в Конституції України закріплено виключний перелік посадових осіб, у призначенні та звільненні яких безпосередньо  беруть участь Президент  України та Верховна Рада України. Участь глави держави та органу законодавчої влади у процедурі призначення на посади та звільнення з посад керівників Національних теле- та радіокомпанії Конституцією України не передбачена. Отже, ні Верховна Рада України, ні Президент України не уповноважені призначати та звільняти Президента НТКУ.

Разом з тим, в статті 25 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» вказано, що Кабмін затверджує положення та статути державних господарських об'єднань, підприємств, установ та організацій,  розмір  асигнувань  на  їх  утримання і граничну чисельність працівників,  призначає на посаду та звільняє з посади їх керівників і заступників керівників, застосовує до них  заходи дисциплінарної відповідальності, а відповідно до п.1 ст.14 Закону України «Про телебачення та радіомовлення» Національна  телекомпанія  України  (НТКУ)  і  Національна радіокомпанія України (НРКУ) є державними підприємствами.

«Виходячи з вищевикладеного, Рішення Кабінету Міністрів України не суперечить нормам Конституції України, і поки ВРУ не врегулює в законодавчому порядку питання про порядок призначення керівників НТКУ та НРКУ та порядок формування персонального складу Громадських рад НТКУ та НРКУ, реальних підстав для оскарження рішення Кабміну про призначення немає», – відзначила юрист ІТК Любов Крохмальна.

За її словами, 1 квітня 2010 року, на пленарному засіданні ВРУ планується розгляд Проекту Закону про внесення змін та доповнень до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо Національних теле- та радіокомпаній України) №2445 від 25 квітня 2008 року. Законопроектом пропонується доповнити Закон України «Про телебачення і радіомовлення» ст.14-1, яка визначає порядок обрання та повноваження керівних органів та керівників НТКУ та НКРУ.Добавить комментарий

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирный Курсив Ссылка Цитата


Защитный код
Обновить
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter