Июнь 25, 2018
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Ноябрь 21, 2013

Канал «Еспресо.TV» поки не отримав ліцензії, - «МедiаБiзнес»

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

20 листопада Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України в черговий раз перенесла розгляд питання про надання ліцензії телеканалу «Еспресо.TV».  Про це повідомляється в релізі телеканалу.

"14 листопада 2013 року Національна рада надіслала телеканалу «Еспресо.TV» запрошення для участі в засіданні 20 листопада. На цьому засіданні мало вирішуватись питання щодо видачі компанії супутникової ліцензії на мовлення. Слід нагадати, що встановлені законом строки розгляду цієї заяви вже сплили більше місяця тому. За цей час подана каналом заява про видачу ліцензію зібрала всі позитивні візи всіх відділів Національної ради, відповідальних за ліцензування. Але це не перешкоджало Нацраді знімати питання видачі ліцензії з порядку денного без пояснень будь-яких мотивів. 20 листопада 2013 року, з’явившись у призначений час до Національної ради з’ясувалось, що на «погоджувальній нараді», яка відбулась напередодні, було вирішено зняти питання видачі ліцензії каналу «Еспресо.TV» без будь-яких пояснень". - йдеться  у релізі.

Під час розгляду питання щодо затвердження порядку денного представник «Еспресо.TV» Юрій Крайняк (юридична фірма Jurimex) нагадав членам Національної ради, що відповідно до статті 24 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада зобов’язана прийняти рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на мовлення у місячний термін. Порушення вказаних строків є підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за статтею 166-12 Кодексу про адмінправопорушення. Водночас, якщо внаслідок допущених посадовцями Національної ради зловживань, до Державного бюджету не надійдуть кошти від ліцензійного збору, який мав би надійти у випадку належного виконання ними своїх посадових обов’язків, це вже становитиме кримінальну відповідальність за статтею 365 Кримінального кодексу України.

"Слід надати, що відповідно до висновків Європейського суду з прав людини, викладених у численних рішеннях з питань захисту права на свободу слова, протиправна відмова державного органу видати ліцензію на мовлення є прямим порушенням права на свободу слова та інформації. При цьому не має значення, чи було прийняте формальне рішення про відмову у видачі – для висновку про порушення права на свободу слова достатньо лише факту не отримання заявником ліцензії в установлені законом строки та процедурою. Таким чином, відмовляючи «Еспресо.TV» у видачі ліцензії Національна рада не лише порушує вимоги закону, не лише вчинює злочин проти інтересів держави, так ще й фактично вводить цензуру інформації в Україні", - заявляють представники  «Еспресо.TV»  у повідомленні.

 Нагадаємо,  старт телеканалу Миколи Княжицького «Еспресо.TV» заплановано на 25 листопада.
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter