Апрель 23, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Август 17, 2015

Нацрада оштрафувала ТВі через відсутність мовлення

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення застосувала штраф до ТОВ “Інфо24” (логотип “ТВі”) за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення. Таке рішення Нацрада ухвалила 13 серпня на своєму засіданні, повідомляє imi.org.ua з посиланням на сайт регулятора.

Розмір штрафу - 5% суми ліцензійного збору, нарахованого за видачу ліцензії - 6090,00 грн.

Як зазначає Нацрада, таку санкцію застосовано у зв’язку з  тим,  що компанія не усунула порушень у своїй діяльності, за які їй у квітні цього року було оголошено попередження. Йшлося про відсутність мовлення за супутниковою ліцензією. Моніторинги Національної ради від 18.06.2015 та 23.07.2015 повторно зафіксували, що ліцензіат не мовить. Це є порушенням вимог частини сьомої статті 27, пункту а) частини першої статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” і підставою для застосування санкції “стягнення штрафу”. Відповідне рішення й ухвалив регулятор на засіданні. Водночас телеканал зобов’язано упродовж двох тижнів привести свою діяльність до вимог чинного законодавства.

Як повідомляв ІМІ, з 23 березня телеканал ТВі припинив мовлення у зв'язку з економічною ситуацією в країні.

Працівники телеканалу ТВі звернулися до КМО НМПУ з проханням юридичного захисту своїх трудових прав у зв’язку із багатомісячною фінансовою заборгованістю перед журналістами та свавіллям керівників. Медіа-профспілка виступила на захист своїх членів.

20 березня працівники ТВі блокували канал з вимогою виплатити борги по зарплаті.

30 березня на зустрічі з представниками Незалежної медіа-профспілки України директор ТОВ «Інфо24», на яке оформлена ліцензія на супутникове мовлення каналу ТВі, Максим Урбанський заявив, що борги по зарплаті будуть виплачені співробітникам телеканалу «після відновлення платоспроможності підприємства», але конкретних термінів не назвав.

У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення Максим Урбанський повідомив, що в групі компаній, об'єднаних брендом ТВі, проходить внутрішній аудит, який уже виявив фінансові порушення. Керівник каналу пообіцяв до 1 травня відновити мовлення.

2 квітня Незалежна медіа-профспілка журналістів України провела акцію на підтримку журналістів, де телевізійники вимагали виплатити зарплатню від власника телеканалу.

22 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вирішив звернутися до прокуратури Києва та МВС щодо порушення прав співробітників телеканалу «ТВі».

Із 27 квітня ТВі відновив мовлення. В інтерв'ю «Дусі» Максим Урбанський пообіцяв врегульовувати фінансові суперечності з колективом індивідуально в кожному випадку, та звинуватив у багатьох проблемах каналу попереднього керівника Ольгу Манько. Манько ці звинувачення відкинула.

7 травня співробітники телеканалу ТВі, яким роботодавець заборгував заплату за три місяці, прийшли під стіни каналу вимагати свої гроші. Керівництво каналу припинило виплату заробітної плати журналістам з грудня 2014 року.

6 травня стало відомо, що Головне управління МВС у місті Києві почало службове розслідування бездіяльності районної міліції щодо поданої Незалежною медіа-профспілкою України заяви про порушення трудових прав працівників телеканалу «ТВі». Водночас, за заявою НМПУ відкрито кримінальне провадження за статтями 356 (самоуправство) і 175 (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат) Кримінального кодексу України, восьми особам уже вручені повістки.

27 травня колектив телеканалу ТВі за участі Незалежної медіа-профспілки України та профспілки Асоціація праці пікетував Голосіївське РУ ГУМВС.

У другій половині червня телеканал ТВі, який перезапустився наприкінці квітня, знову припинив роботу.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter