Сентябрь 22, 2018
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Март 30, 2016

Іван Федоров: Mobile рухатиме медіа уперед

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

У 2016 році кількість користувачів мобільного інтернету у світі перевищить 2,5 мільярда (прогноз – Emarketer Roundup: Media usage around the world). Про це під час VII міжнародної конференції «Нові медіа – нові можливості-2016», що відбулася 25 березня у Києві, розказав Іван Федоров з рекламної мережі AdMixer.

За його словами, сьогодні у світі 75% користувачів заходять у мережу з мобільного. 

adm-novmed0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Світові тренди

На думку пана Федорова, саме Mobile рухатиме медіа уперед. А час, який користувачі витрачають на перегляд ЗМІ, буде збільшуватись виключно завдяки мобільним пристроям.

Ця тенденція впливає і на специфіку споживання контенту в онлайні. Адже користувачі мобільних телефонів та планшетів поводяться інакше, ніж користувачі ПК. Наприклад, онлайн-контент переважно переглядають через додатки, що значно домінують над браузінгом у всіх тематичних категоріях.

Соціальні мережі стають основним джерелом трафіку для медіа (найпопулярнішими у світі лишаються Facebook, Qzone, Tumblr, Instagram, Twitter). Однак, у них з’являються потужні конкуренти – месенджери. Серед яких найпопулярніші – Whatsapp, QQ, FB Messenger, WeChat, Skype, Viber.

adm-novmed.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Такі додатки використовують майже на кожному мобільному пристрої і вонинабирають аудиторію. Вони – один з майбутніх конкурентів соціальних та пошукових мереж», – аналізує пан Федоров.

Однак, попри те, що Mobile з кожним роком стає все більш цікавим рекламодавцям, його розвиток впливає на споживання реклами. Зокрема, зростає кількість користувачів, які блокують рекламу на сайтах та додатках. За останні два роки, відповідно до даних PageFair & Adobe Adblocking Report (2015), їх кількість зросла на 41%.

adm-novmed1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мобільна аудиторія в Україні

В Україні кількість активних користувачів 3G-інтернету наближається до 10 мільйонів. Відповідно до даних мобільних операторів, найбільша кількість користувачів у «Київстар» (4,59 млн), Lifecell (2,05 млн) та Vodafone (1,5 млн).

Інакшою є й поведінка аудиторії. Насамперед, не має сезонності – не відбувається літнього спаду, як у традиційних медіа. Новини з Mobile читають однаково активно як у будні, так і у вихідні. Найбільша відвідуваність припадає на вечірній прайм-тайм. 

adm-novmed2.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
«З огляду на ці тенденції, нам слід будувати наші медіа активності інакше», – каже Іван Федоров, і додає – «У найближчі кілька років монетизація Mobile зростатиме у сотні разів». За його словами, сьогодні в Україні значно більше мобільної аудиторії, ніж рекламодавців, які на неї працюють.
 
Також серед трендів 2016 року він відзначив зростання частки нативної реклами, а також збільшення перегляду відео з планшетів та телефонів разом із постійним зростанням цієї «відео» аудиторії, цікавої для рекламодавців.
adm-novme3.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Організатор VII Міжнародної конференції «Нові медіа – нові можливості» – Незалежна асоціація телерадіомовників. Захід відбувся у межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Шведського агентства з міжнародного розвитку  (SIDA). Генеральний партнер конференції – Детектор Медіа. 
 
За матеріалами прес-служби Незалежної асоціації телерадіомовників.
  

 
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter