Апрель 23, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Май 19, 2016

Радіокомітет просить Верховну раду відкласти розгляд проекту про квоти

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Міжгалузеве об’єднання «Радіокомітет» від імені українських радіостанцій висловлює глибоке занепокоєння непрозорістю процесу обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)», №3822 від 27.01.2016 та звертається до народних депутатів України з проханням відкласти голосування цього проекту до проведення його відкритого обговорення та належного доопрацювання.

Проект 3822 передбачає запровадження квот на україномовну музику в ефірі радіостанцій. Радіокомітет та вся радіоіндустрія розуміє необхідність підтримки та стимулювання більш широкого застосування державної мови, в тому числі і в формі квотування. Разом з тим, ми продовжуємо наполягати, що запровадження квот матиме належний позитивний ефект лише тоді, коли не руйнуватиме радіо, яке має бути сучасним, професійним та цікавим, щоб здобувати популярність у аудиторії та допомагати українській пісні розвиватись.

На жаль, реалізація законопроекту №3822 у запропонованій редакції буде надзвичайно проблематичною для радіогалузі та поставить під загрозу повного зникнення популярні вузько форматні станції. Доопрацьований законопроект не врахував найважливіші зауваження радіогалузі, які ми надавали всім залученим до процесу сторонам неодноразово. Замість запровадження регулювання з 6:00 до 12:00 залишено  вимогу щодо квотування кожних 6 годин, що фактично позбавляє радіостанції можливості адекватно програмувати ефір. Так і не запроваджено спеціального регулювання для вузько форматних станцій, що ставить під велике питання існування станцій у форматі рок, урбан, лаундж і т.д. В проекті відсутня підтримка нових пісень українською мовою та нових виконавців, хоча саме стимулювання нового було задекларовано автором як основна мету новації, а відповідні пропозиції щодо механізмів стимулювання були надані робочій групі народними депутатами.

Ми переконані, що першопричиною такого стану речей стала непрозорість процесу підготовки доопрацьованого проекту. Вчора, 18.05.2016, він був внесений на розгляд Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики без включення в порядок денний. Про це вочевидь були попереджені прихильники позиції автора законопроекту, оскільки вони всі були запрошені на засідання. Представники галузі дізнались про намір комітету розглянути цей проект лише тоді, коли голова комітету Вікторія Сюмар запропонувала винести його на порядок денний, тобто за кілька хвилин до початку розгляду цього питання. Вони не лише не мали можливості підготуватися до засідання комітету, але й не отримали можливості висловитися і попросити народних депутатів відкласти розгляд цього питання та заслухати всі зацікавлені сторони, оскільки їм просто не надали слово.

Внесення законопроекту №3822 на порядок денний парламенту вже сьогодні, тобто – наступного дня, складає враження про намір навмисно лишити галузь можливості переконати народних депутатів у необхідності подальшого доопрацювання законопроекту та в тому, що в сьогоднішній редакції він стане катастрофою для радіо, проте не матиме жодної користі для розвитку музичної індустрії. Так, зокрема, ми позбавлені можливості надати парламентарям звернення низки провідних музикантів щодо недоцільності цього законопроекту для української музики.

Внесення законопроекту №3822 на порядок денний парламенту вже сьогодні, тобто – наступного дня після неочікуваного розгляду Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики, складає враження про намір витиснути радіогалузь з дискусії про норми, які нам потрібно буде виконувати, та позбавити представників радіостанцій та музичної індустрії, які також неодноразово висловлювали свої застереження щодо проекту закону, можливості надати народним депутатам, депутатським фракціям та групам зауваження до тексту проекту та аргументи щодо необхідності його ґрунтовного доопрацювання. З огляду на це, просимо Верховну Раду України не розглядати законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» №3822 від 27.01.2016 до його належного доопрацювання.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter