Июль 19, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
<< Июль ’19 >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
Август 11, 2016

ІТК вважає, що скорочення УПП підвищить технологічну нейтральність медіаринку

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Закладене в Законопроекті №3504 скорочення універсальної програмної послуги (УПП) сприяє впровадженню принципу «технологічної нейтральності» і наближає Україну до європейських регуляцій  в аудіовізуальній сфері, - вважає Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК).
 
Базове визначення принципу технологічної нейтральності подано в статті 18 Європейської Рамкової Директиви 2002/212: це вимога до національних законодавчих і регулюючих органів країн-членів ЄС забезпечити максимальну нейтральність державних регуляцій по відношенню до різних технологій, з урахуванням природи кожної технології та її соціального контексту. В Директиві ЄС про аудіовізуальні медіа послуги  технологічна нейтральність описується, як державне регулювання послуг незалежно від технології поширення аудіовізуальної інформації, покликане забезпечити розвиток конкуренції, поліпшення пропозиції споживачам і рівність прав та обов'язків тих суб'єктів господарської діяльності аудіовізуальної сфери, які не використовують обмежений радіочастотний ресурс.
 
«Якщо комерційні ефірні телеканали знаходяться в договірних, ринкових відносинах з платними супутниковими ТВ платформами і ОТТ-провайдерами телебачення, то усунення державного регулювання у вигляді УПП і перехід на ринкові рейки відносин з іншими суб'єктами господарської діяльності підвищить технологічну нейтральність ринку», - говорить Директор ІТК Сергій Сьомкін.
 
Особливо важливо дотримуватися цього принципу по відношенню до нових технологій, розвитком яких повинен керувати виключно ринковий механізм. «Принцип технологічної нейтральності обмежує регуляції, підкреслюючи, що ринок, а не держава, повинен визначати успіх чи провал технологій», - пишуть про принцип технологічної нейтральності в регуляціях ЄС Ульріх Камеко і Торстен Кебер1. Важливо уточнити, що це означає не однакові умови для всіх технологічних платформ, а однаковий рівень державного регулювання для всіх технологічних платформ.

Умови, коли наявність і обсяг оплати визначаються комерційними гравцями ринку в процесі переговорів, також відповідають одному з важливих напрямів державної політики України - дерегуляції. «Така дерегуляція позитивно позначиться на конкурентоспроможності українського комерційного телебачення в цілому», - вважає Сергій Сьомкін, додаючи, що «з огляду на обставини інформаційної війни, в яких знаходиться наша країна, певна ступінь державної регуляції необхідна. Зокрема, в обов'язковому пакеті програм користувачів кабельного телебачення повинні залишитися Національне громадське телебачення України, місцеві та регіональні телеканали, програми мовлення громад, парламентський телеканал «Рада».
 
Нагадаємо, у липні в першому читанні був прийнятий законопроект №3504 про внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій в складі універсальної програмної послуги (УПП). Він передбачає скасування існуючого принципу формування УПП, як державного регулювання відносин між кабельними ТВ провайдерами та ефірними телеканалами. До сьогодні це регулювання полягає у тому, що кабельні оператори повинні показувати українські ефірні телеканали, не отримуючи від них оплати, але й не сплачуючи їм за ретрансляцію.  
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter