Март 21, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Январь 31, 2017

Нацрада фіналізує процес переоформлення ліцензій суспільного мовника

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Представники суспільного мовника і регулятора у сфері телебачення і радіомовлення обговорили питання про переоформлення ліцензій НТКУ на Національну суспільну телерадіокомпанію України, яка вже має державну реєстрацію як юридична особа. Про це повідомляє прес-служба Нацради.
 
Процес розробки концепції переоформлення ліцензій було розпочато ще в вересні. Сьогодні – це лише технічні нюанси, зауважив член Національної ради Сергій Костинський. Цей крок стане другим і останнім етапом, який має реалізувати регуляторний орган у рамках виконання своїх повноважень у процесі становлення суспільного мовника. Під час першого етапу переоформлення ліцензій для потреб суспільного мовлення до складу НТКУ як філії увійшли Національна телекомпанія України, Національна радіокомпанія України, обласні державні телерадіокомпанії та ще низка державних регіональних телерадіокомпаній.

Сьогодні Національна телекомпанія України, яка з 19 січня зареєстрована як ПАТ НСТУ, має 162 ліцензії, з яких 87 – на радіомовлення. Задля спрощення діяльності ліцензіата вирішено об’єднати ліцензії «Українського радіо». Так, планується, що для радіо залишиться лише три дозвільні документи відповідно до кількості загальнонаціональних ефірних радіоканалів, передбачених Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Крім того, за словами заступника генерального директора з координації діяльності філій НСТУ Михайла Шматова, суспільний мовник, окрім переоформлення ліцензій у частині організаційних змін, також відмовлятиметься від деяких частот в УКХ-діапазоні.

Плануються зміни і в супутниковому мовленні компанії. Так, із лютого – березня замість «ЦК» на супутнику транслюватимуться програми Донецької філії НСТУ – телеканалу «До ТеБе», а згодом і Луганської філії.

Таким чином, найближчим часом Національна суспільна телерадіокомпанія України подасть заяви до Національної ради щодо переоформлення ліцензій. Зміни стосуватимуться юридичної особи, технічних параметрів мовлення, програмних концепцій та об’єднання ліцензій на радіомовлення. Серед переоформлюваних ліцензій будуть і дозвільні документи на частоти в Криму.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter