Февраль 17, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Февраль 16, 2017

Нацрада не розглянула питання щодо ліцензії «Радио Вести» через ухвалу суду у Львові

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Франківський районний суд міста Львова своєю ухвалою зупинив розгляд у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення заяви про продовження строку дії ліцензії київського «Радио Вести» (ТОВ «ТРК Дивосвіт»), заборонив Нацраді приймати рішення за заявою про продовження строку дії ліцензії та заборонив оголошувати конкурс на київську частоту «Радио Вести». Про це повідомила заступниця голови Нацради Уляна Фещук, - пише Детектор медіа.

Ухвалу про забезпечення позову виніс учора, 15 лютого, суддя Франківського районного суду міста Львова Василь Масендич. А вже сьогодні, 16 лютого, о 9-й ранку Нацрада отримала супроводжувальний лист від керівництва київського «Радио Вести» з оригіналом цієї ухвали. У зв’язку з ухвалою Нацрада не змогла розглянути 16 лютого заяву радіокомпанії про продовження строку дії ліцензії.

За словами членів Нацради, 15 лютого до Франківського районного суду Львова звернулася громадянка Надія Бондарєва. Її позов стосується контенту київського «Радио Вести», насамперед ранкової програми «Вести утро». Вона просила суд визнати дії радіокомпанії неправомірними та відшкодувати завдану їй контентом «Радио Вести» моральну шкоду в сумі 53 тис. 600 грн. «Цікаво, що справа розглядалася у Львові, а радіо слухачка слухає в Києві», - звернула увагу пані Фещук.

При цьому разом з позовною заявою позивачка подала заяву про забезпечення позову, яка стосувалася дій не радіокомпанії, а Нацради, яка взагалі не є стороною у справі та не була присутня в суді. Позивачка нібито побоювалася, що Нацрада може продовжити «Радио Вести» ліцензію. І суд у той же день, 15 лютого, задовольнив заяву про забезпечення позову – до ухвалення рішення по суті самої справи.

«Справа виглядає досить дивно, оскільки Національна рада не брала участі в справі та не могла висловити свою думку. Цією ухвалою обмежені дискреційні повноваження Національної ради, тому ми вважаємо таку ухвалу перешкоджанням діяльності Національної ради. Можливо, позивачка та суддя не знають про кримінальну відповідальність, яку можуть понести за перешкоджання діяльності державного органу», - зазначила пані Фещук.


Зважаючи на судову ухвалу, Нацрада вирішила перенести розгляд питання про продовження строку дії ліцензії київського «Радио Вести» (ТОВ «ТРК Дивосвіт»). Водночас Нацрада в найкоротші строки оскаржить судову ухвалу в апеляції, а також звернеться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо дій судді Масендича, а також до правоохоронних органів з метою відкриття кримінального провадження за перешкоджання діяльності Нацради. «Ми оскаржимо ухвалу якнайшвидше, і будемо сподіватися, що суд розгляне нашу скаргу настільки ж швидко, як суд розглянув заяву про забезпечення позову», - зазначила пані Фещук.

На думку членів Нацради, судова ухвала винесена в інтересах «Радио Вести» й це один зі способів радіостанції захиститися від можливого непродовження ліцензії Нацрадою.

Виконавчий директор холдингу «Вести Украина» Андрій Кошевий повідомив у Нацраді, що радіокомпанія теж отримала судову ухвалу зранку 16 лютого кур’єрською доставкою. За його словами, він ще не встиг ознайомитися з обставинами судової справи та не знає, чи був присутній на судовому засіданні 15 лютого представник київського «Радио Вести».

Уляна Фещук наголосила, що Нацрада має підстави не продовжувати київському «Радио Вести» ліцензію: «Компанія має чотири попередження, що дає підстави Національній раді не продовжити їй ліцензію. І з меншою кількістю попереджень Нацрада не продовжувала ліцензії. У нас також дійсно були і залишаються сумніви щодо кінцевого бенефіціарного власника радіостанції. Ми направляли лист до СБУ й досі не отримали відповіді, але все одно планували сьогодні розглядати питання про продовження ліцензії».
 
Нагадаємо, Радио Вести попросили захисту  у президента США Дональда Трампа і кличе його в ефір. 

Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter