Апрель 19, 2018
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Март 29, 2017

Нацрада займеться захистом дітей у медіа

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

31 березня Національна рада проведе чергове розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа. Про це повідомляється на сайті Нацради.
 
Учасники обговорюватимуть можливості вирішення проблемних питань щодо участі дітей у телевізійних програмах і передачах, зміст яких може негативно позначитися на їх подальшому житті.
 
Регуляторний орган неодноразово розглядав наявність такого контенту в ефірі вітчизняних мовників та призначав перевірки на звернення громадян і громадських організацій, за результатами яких застосовувалися санкції.
 
Після ухвалення робочою групою узгодженого акта щодо висвітлення мовниками теми сексуального насильства над дітьми відбулися деякі позитивні зміни в телерадіопросторі. Телекомпанії почали транслювати застережну інформацію про наявність у програмах контенту, який може завдати шкоди дітям. У тому телевізійному продукті, де обговорювалися питання сексуального насильства, обличчя неповнолітніх учасників заретушовувалися. Однак в ефірі досі лишається багато такої інформації, що може негативно впливати на психологічний стан дітей, які безпосередньо залучені в програму, і тих, що її переглядають.
 
Неоднозначне висвітлення гострих соціальних чи інших чутливих тем на телебаченні викликають жваві дискусії, де сторони не завжди чують одне одного. Тому необхідна професійна  розмова із залученням різних фахівців.  Отже, завдання робочої групи виробити спільну позицію індустрії, регулятора і представників громадянського суспільства для захисту дітей від можливих негативних наслідків подібних програм.
 
Національна рада  вивчає досвід європейських країн із цього питання і нині оприлюднює оновлені рекомендації Ofcom із захисту дітей. Ці матеріали будуть враховані під час вироблення правил захисту дітей від шкідливого контенту.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter