Июль 17, 2018
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Апрель 3, 2017

Фестиваль LINOLEUM 2017 розпочав прийом заявок

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM 2017 оголошує старт прийому заявок. Про це повідомляється у прес-релізі.
 
Минулого тижня на кіностудії FILM.UA зібрались друзі і партнери Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, щоб подивитись кращі анімаційні фільми минулих років і дізнатись особливості цьогорічного фестивалю з перших вуст організаторів фестивалю – анімаційної студії Animagrad.

LINOLEUM 2017 відбудеться з 28 вересня по 1 жовтня вчетверте в Києві. Партнером і місцем проведення фестивалю стане  Національноий центр Олександра Довженка (Довженко-центр). 

«Це для нас, ‒ попри всі експерименти, які Центр здійснював із собою та власним простором, ‒ все ще новий досвід: мультиплікація, фотографія та медіа-мистецтво, на жаль, поки перебували на маргінесах наших інтересів. Сьогодні ми відчуваємо гостру потребу опанувати й цей досвід, вийти за вузькі рамки класичного архіву та вузько потрактованого кіно в поле розмитих і змішаних смислів, де й народжується нове мистецтво», ‒ коментує генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко.
 
Прийом заявок до конкурсних програм стартує 3 квітня і триватиме до 11 червня.

Цьогорічна тема фестивалю – ГЕРОЇ ТА ЗЛОДІЇ. Нас оточує світ, який ми не знаємо. Світ дуальності, протистоянь і контрастів. Світ, у якому ми часто не відрізняємо брехню від істини, ігноруємо поразки і надто захоплюємось перемогами. Ми забуваємо, що світ не поділяється на чорне та біле. Він глибше і багатогранніше. В кожному з нас живуть герої та злодії. І тільки ми самі можемо обрати, ким зрештою станемо.

Як зазначив Михайло Царьов, засновник фестивалю LINOLEUM, тема була обрана дуже чітко:

«Дійсно, межа між добром та злом дуже змістилась. Нам все важче сформулювати, яка людина – хороша, а яка – погана, які властивості повинен мати герой чи злодій. Ми втрачаємо орієнтири. Гадаю, що люди, коли побачать афіші фестивалю та його цьогорічний девіз, згадуватимуть конкретні приклади людей, які були героями, а стали злодіями. Анімація – це наш спосіб розмовляти із суспільством, якому вкрай важливо мати своїх героїв, на яких орієнтувалися би покоління. Важливо перевести цю тему в дискусію майбутніх цінностей для країни: злодій – це те, чого ми воліємо позбавитися, а герой – те, що ми цінуємо в мистецтві, історії і традиціях».

В рамках Фестивалю відбудуться покази конкурсної та позаконкурсної програм, експериментальної та дитячої анімації, відео-арту, та окрема програма, присвячена 90-річчю української анімації. 

Спеціальний гість заходу, посол Індії в Україні, Манодж Кумар Бхарті, зазначив, що до певного моменту навіть не підозрював, що в Україні успішно розвивається анімаційний ринок:

«Декілька місяців тому я вперше відвідав кіностудію FILM.UA та анімаційну студію Animagrad, побачивши, що ви створюєте. В тому числі й анімаційні фільми. І був приємно здивований, бо рівень української анімації вражає». 

Призовий фонд фестивалю становить 5000 доларів, які будуть розподілені між Українським та Міжнародним конкурсом. Подати заявку можуть всі бажаючі, чиї роботи не перевищують хронометраж у 30 хвилин (разом із заключними титрами) та не менш, ніж на 30% виконані у техніці анімації. Прийом фільмів відбувається через фестивальну платформу filmfreeway.

За останні три роки гостями та учасниками фестивалю LINOLEUM у Києві стали легендарний український мультиплікатор Давид Черкаський (голова журі 2015) – автор фільмів «Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить» і «Острів скарбів»; відомий японський віджей Мотомічі Накамура (член журі 2015) – резидент музеїв МОМА, Whitney Museum of American Art та ін.; американський аніматор Білл Плімптон (член журі 2014) – номінант на премію Оскар і володар Гран-прі Тижня критики Канського МКФ; російський художник-мультиплікатор Гаррі Бардін (голова журі 2014 року) – володар Золотої пальмової гілки Канського кінофестивалю за мультфільм «Викрутаси», а також французький аніматор Бастьєн Дюбуа (голова журі 2016) – номінант на премію Оскар 2011 за короткометражний фільм «Мадагаскар, дорожній щоденник».
 
У 2017 році генеральним партнером фестивалю став Національний Центр Олександра Довженка (Довженко-Центр)  – найбільший український кіноархів художніх, документальних та анімаційних фільмів із власною кінокопіювальною лабораторією. Колекція фільмофонду налічує понад 6000 найменувань фільмів, починаючи від 1909 року. На сьогодні Довженко-Центр займається реставрацією та відновленням плівки, дистрибуцією фільмів, міжнародною промоцією українського кіно, дистрибуцією кіновидань, дослідженнями в галузі кінематографії. З 2003 року Довженко-Центр є асоційованим членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF), з 2006 року – Дійсним членом FIAF.  

Організатор фестивалю – cтудія Animagrad – була заснована в 2012 році, входить до складу FILM.UA Group і є одним з провідних анімаційних продакшенів в Східній Європі. Портфоліо студії включає ряд успішних проектів у технологіях 2D і 3D анімації. Місія студії Animagrad – представляти українську анімацію в міжнародному контексті на високому рівні творчих рішень і технічного виконання. Професійна команда компанії, яка складається з висококваліфікованих експертів у 2D / 3D анімації, креативного департаменту і ефективних менеджерів, успішно втілює оригінальні проекти, а також виконує творчі та технічні завдання в області анімаційного виробництва для наших партнерів і клієнтів. Animagrad прагне до найвищих стандартів в анімаційному виробництві, оперативно освоює новітні галузеві технології і ретельно вивчає міжнародний ринок анімаційного контенту. На даний момент Animagrad  виробляє і розробляє ряд повнометражних і серіальних анімаційних проектів для міжнародного ринку.
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter