Июль 19, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Май 22, 2017

Твори Олеся Ульяненка вийдуть на кіноекрани

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Наступного року планується випуск одразу 4 фільмів, пов'язаних із творчістю Олеся Ульяненка. Серед них — повнометражний художній фільм “Дикі коні” за оригінальним сценарієм письменника, документальний “Олесь Ульяненко. Без цензури”, короткометражний “Наказ” та екранізація книги “Серафима”.

В рамках “Книжкового Арсеналу” друзі та колеги Олеся Ульяненка розповіли, що за життя письменник декілька разів підходив до сценарної роботи, але реалізовані проекти не були: українського кіно тоді не знімали. Так, з Володимиром Тихим Ульянеко готував адаптацію роману “Сталінка” (він отримав за цю книгу малу Шевченківську премію у 1997-му).  А в основі роману “Хрест на Сатурні” — сценарій, який письменник писав для режисера Андрія Дончика. 
 
Першим виходом Олеся Ульяненка на великі екрани може стати фільм “Дикі Коні” за оригінальним сценарієм письменника та Володимира Тихого. Його презентують на найближчому пітчингу Держкіно, цього ж року планується розпочати зйомки, а наступного - випустити на екрани.
“Дикі коні” задумувались ще 10 років тому як зомбіапокаліптична історія в Карпатах. Але потім дію вирішили перенести в Київ. Головний герой — відомий диригент, лауреат Сталінської премії, який перетворюється на зомбі.
“Я перечитав написане 10 років тому — все дуже актуальне і на сьогодні щодо невмирущих наших зомбі-діячів. Сатиричний заряд залишився”, — розповідає Володимир Тихий.
 
Цього ж року розпочинаються зйомки за романом “Серафима”. Вже проводяться кастинги актрис на головну героїню. А автор сценарію і адаптації — Марися Нікітюк. “Автор розповідає про 90-ті - початок 2000-х років — це не моя територія, тож мені хотілося осучаснити історію, не втративши головного. Цікавий образ Серафими — образ жіночого Зла. Мені здалося, що Ульянеко і ненавидів, і любив цього персонажа... Серафима — це для мене міф, янгол, психопат і богиня одночасно. Афродита, яка вийшла з моря, але десь в Маріуполі”, - поділилиась враженнями Нікітюк.
 
Дебютний короткометражний фільм за оповіданням “Наказ” (зі збірки “Яйця динозавра”) знімає режисер Юрій Марташевський. 
 
А Мирослав Слабошпицький працює над документальним проектом “Олесь Ульяненко. Без цензури”, куди ввійдуть як прижиттєві відеоматеріали за участі письменника, так і розповіді друзів. Одним з епізодів картини стане і презентація майбутніх екранізацій, яка відбулась на Книжковому Арсеналі 20 травня.

Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter