Декабрь 10, 2018
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Июнь 15, 2017

«NewsOne» заявляє, що не співпрацював з Росія1

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Телеканал «NewsOne» зробив заяву до журналістів, представників громадських та міжнародних організацій, іноземних дипломатичних представництв з приводу звинувачень в антиукраїнській пропаганді. 
 
Наводимо текст заяви без змін: 
 
"Вчора в ЗМІ та соцмережах розпочалася безпрецедентна інформаційна кампанія,  метою якої є припинити діяльність телеканалу «NewsOne».
У Facebook радника міністра МВС України Іллі Ківи з’явилася недостовірна інформація про нібито надання власником каналу Євгенієм Мураєвим майданчика для  антиукраїнської пропаганди. Причиною хибного припущення став вихід на телеканалі «Росія 1» сюжету про мовні квоти, де серед іншого були згадані як телеканал «NewsOne», так і пан Мураєв особисто.

У зв’язку з цим змістовно і вичерпно відповідаємо та спростовуємо звинувачення, що стали приводом брудної гри проти незалежного українського медіа-ресурсу:
Євгеній Мураєв не давав жодних інтерв'ю Дмитру Кисельову. Представники каналу «Росія 1», на якому вийшов сюжет, зверталися до Євгенія за коментарями, але він відмовив. До інших представників «NewsOne» журналісти ТК «Росія 1» не зверталися.
 
Сюжет, що вийшов в ефірі російського телеканалу, це приватне інтерв'ю, дане особисто Євгенієм Червоненко без узгодження з керівництвом телеканалу «NewsOne» та відображає виключно його особисту позицію.
У сюжеті російського телеканалу показані кадри програми «Велике інтерв'ю зі Світланою Орловської» (від 26 січня 2017 року знаходяться у вільному доступі на YouTube), гостем якої був Євгеній Мураєв. Озвучені ним тези стосувалися проблем з продовженням ліцензії на мовлення для телеканалу «NewsOne», що мали місце в той час.
 
«NewsOne» не давав телеканалу «Росія 1» дозволу на використання будь-яких аудіо- або відеоматеріалів, тим більше тих, що відображають позицію телеканалу. Ні про яку співпрацю не йдеться.
 
Хочемо також привернути вашу увагу до того, що публічно висловлена пропозиція Іллі Ківи «заткнуть рот кремлевской пропаганде, вещающей через ватный канал «NewsOne» і «взять на себя миссию уничтожения противника внутри государства» має прямі ознаки злочину передбаченого частиною 2 статті 171 КК України, а саме вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю.

Враховуючи викладене, звертаємося з проханням не залишатися байдужими до питання цинічного нападу на свободу слова в Україні, заручником якого став наш телеканал. «NewsOne» має прозору структуру власності та постійно подає тільки збалансовану інформацію. В ефірах завжди присутні як представники влади, так і опозиції.

Наша позиція залишається незмінною: свобода слова в Україні не має залежати від брехливих тверджень, неперевірених фактів та огульних звинувачень.

Ми ставимо прості питання. Чи може в 2017-му році в Україні хтось погрожувати журналістам фізичною розправою? Чи повинні співробітники незалежного телеканалу працювати під тиском цих погроз, щохвилини боятися за своє життя і життя рідних?
 
Ми чекаємо в студії «NewsOne» кожного, хто готовий до суспільного діалогу, хто має власну думку по цьому складному питанню або готовий надати коментар", - йдеться у заяві.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter