Февраль 22, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Август 26, 2017

Фільм "Червоний": герой, свобода і ГУЛАГ

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

В день 26-ї річниці української Незалежності стартував кінопрокат фільму “Червоний”. В центрі історії — події 1947 року в одному з ГУЛАГівських таборів. Цікаво, що події 1947 року — це 26-років до дати народження сьогоднішніх 44-річних. Тож ця історія не така вже й далека. 

МедіаБізнес подивився фільм і зосередився на найбільш важливих його моментах.
 
 • “Червоний” відкриває осінній сезон українських кінопрем'єр, який складається із 13 картин. Починається з історії про вояка УПА Данила Червоного і закінчується “Кіборгами” Ахтема Сейтаблаєва. Як підтвердження більш ніж символічного слогану “Червоного”: “Боротьба, яка триває досі”.
 • “Червоний” - це безумовна кіноподія, яка об'єднує різних людей. Про фільм говорять, його рекламують на телеканалах та бордах у містах, пісню “Червона калина” у виконанні гурту “Гайдамаки” та Тоні Матвієнко ротують на радіо. Всеукраїнський промо тур "Червоного” по містах України стартував 4 серпня. В кінотеатр ходять урочисто, одягаючи вишиванку, всією сім”єю... І всі разом співають «Червону калину» наприкінці.
 • “Червоний” - драма, але драма героїчна, із позитивним настроєм. Про те, що внутрішньо вільним можна бути і в екстремальних умовах. Про потяг до свободи. “Українець не повинен гинути: досить сумних історій про смерть. За ідею треба не вмирати, а жити”, - коментує автор сценарію Андрій Кокотюха. 
 • Творці фільму не приховують, що знімали гостросюжетне жанрове кіно, вестерн. Тож, у “Червоному”, як у вестерні, є чітко окреслене Добро і Зло, Свої та Чужі. Героїчний ковбой і Злий Шериф. Без напівтонів, сумнівів та вагань. Все за законами заявленого жанру. Тому фільм не в усьому співпадає із одноіменною книгою. Деякі сцени були спеціально дописані, і навіть доля одного з головних героїв складається зовсім по-іншому, ніж у книзі.
 •  “Червоний” - перша екранізація трилогії Андрія Кокотюхи. На останньому конкурсі Держкіно експерти підтримали проект пріквелу “Червоний. Без лінії фронту” - про те, що відбувалось із Данилом Червоним до того, як він потрапив до сталінського табору. Планується і ще один фільм про героя — його історія після втечі. Буде і телевізійна версія історії, яка вийшла на кіноекрани (до цього долучиться компанія Star Media). Тож Червоний з глядачами надовго.
21055249_2004489653117280_5950290644609038367_o.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Актори, задіяні у фільмі, не надто відомі широкому загалу, в більшості своїй і взагалі дебютанти у великому кіно. “Незаїзжені” обличчя за умов акторського дефіциту (саме на нього традиційно нарікають продакшени) — велика перевага. Виконавець головної ролі Данила Червоного — Микола Береза — одночасно актор, режисер і директор Львівського академічного театру імені Лесі Курбаса. В його фільмографії декілька ролей у таких фільмах як “Брати. Остання сповідь”, “Тіні незабутих предків”, “Креденс”, SelfieParty.
 • Актор дніпровського театру Олег Шульга, який зіграв українця з Чернігівщини Віктора Гурова — у “Червоному” вперше з”явився перед камерою. А зараз він знімається у головній ролі фільму “Позивний Бандерас” (його режисер, як і в "Червоному", Заза Буадзе). Важлива деталь — Олег Шульга сам учасник бойових дій, пішовши на фронт восени 2014-го. Офіцер мотопіхотного батальону.
 • Екшен-сцени у фільмі не намальовані, а зняті в натурі. В масовці фігурувало 800 людей. Щоб зіграти зеків 40-х задіяли колишніх ув”язнених із сьогодення (кажуть, що після зйомок вони навіть стали носити національну символіку). Для зйомок фільму побудували повноцінний табір неподалеку від Кривого рогу, тож все, що ми бачимо у “Червоному” - не декорації, а справжні інтер”єри. Не бутафорна, а цілком реальна і шахта глибиною 35 метрів.
 • Музику до "Червоного" написав італійський композитор Франко Еко. Родич знаменитого Умберто Еко. Італієць каже, що дуже добре розуміє сюжет і він є інтернаціональним. 
 • Історія “Червоного” має цілком реальне історичне підгрунтя. Нелюдський ГУЛАГ був монолітом до того, як туди почали масово саджати тих, хто зі зброєю в руках воював з радянською владою: українців, литовських “лісових братів” та інших. Вони вважали себе військовополоненими і не сприймали усталених табірних законів. І — їм було куди тікати, щоб продовжувати боротьбу. Тож прагнення до свободи — буквальної чи хоча б моральною — абсолютно природне і непереборне для героїв. На іншому полюсі, - табірні начальники і кримінальні авторитети, у яких спільне завдання і прагнення: “тримати зону”. Свободи як мети у них немає. 
 • “Червоний” - не про УПА. Він про українців, в яких живе дух нескореності. І навіть, якщо здається, що його немає, то у вирішальний момент він прокинеться. Незалежно від того, із Заходу українець чи зі Сходу, як герої фільму. І для імперськоі метрополіі це завжди загроза.
 
 
Ярослава Наумова Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter