Май 24, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Октябрь 17, 2017

Трилер Володимира Тихого «Брама» покажуть на кінофестивалі в Талліні

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

Містичний трилер Володимира Тихого «Брама» відібраний до участі в головному конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Чорні ночі» у Таллінні (www.poff.ee). Цей фестиваль акредитований Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів як фестиваль класу «А» і проводиться вже впродовж 21-го року. Цьогоріч Black Nights Film Festival  проходитиме з 17 листопада до 3 грудня. 

Світова прем’єра фільму відбудеться на кінофестивалі 28-го листопада. «Брама» буде змагатися з фільмами провідних кінематографістів Європи, Азії та Америки за 9 нагород міжнародного конкурсу і приз глядацьких симпатій. Ґран-прі фестивалю – 10000 євро.

Стрічка розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, котра товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось під час війни зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Неочікувано їхнє розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.

«Брама» – це екранне втілення відомої п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів», що в постановках різних режисерів з успіхом пройшла на сценах Молодого театру в Києві, Львівського драматичного театру імені Лесі Українки, Харківського Академічного Драматичного театру імені Тараса Шевченка, Драматичного театру в Магдебурзі та ін.

«Спектр драматургії «Брами» дуже широкий – від комедії до жаху. Техногенна архаїчність персонажів почерпнута з етнографічних подорожей Павла Ар’є у 2008-му році до Чорнобильської зони відчуження. Мені було цікаво працювати з цим матеріалом, він унікальний своїм авангардним поглядом на те, що відбувається на околицях Чорнобиля зараз, і як видозмінюються класичні міфи та з’являються нові», – прокоментував режисер і співавтор сценарію фільму Володимир Тихий.

«Два роки тому я майже випадково потрапив на п’єсу «Сталкери» у постановці Стаса Жиркова, наступного ранку поїхав до Львова і проходячи повз Драматичний театр імені Лесі Українки, отримав дзвінок від Володимира Тихого, який сказав, що хоче екранізувати п’єсу Павла Ар’є. На паркані біля театру висів плакат спектаклю «Баба Пріся» у постановці Олега Стефана. Фантастичний збіг обставин зіграв свою роль.  Ми сподіваємось на широку глядацьку аудиторію, адже чи не  найбільш успішний  український фільм «Пропала Грамота» також балансував на межі гумору і містики. Як й інші популярні фільми подібної тематики – «Вечори на хуторі біля Диканьки» і «Вій», – зауважив продюсер фільму Ігор Савиченко.


Головні ролі у фільмі виконали Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко і Дмитро Тубольцев. 

Оператор-постановник – Слава Цвєтков, художник-постановник – Володимир Любий, композитор – Антон Байбаков, художник з костюмів – Олена Гресь, режисер монтажу – Ігор Косенко. Допомогли додати 40 років виконавиці головної ролі художники з гриму Ірина Беліна і Катерина Струкова. Доволі складні знімальні графіки планували другий режисер фільму Денис Воронцов і виконавчий продюсер Дмитро Кожема.

Продюсери фільму Ігор Савиченко, Марко Супрун, Володимир Тихий, Володимир Філіппов. Пост-продакшн фільму здійснював Олексій Москаленко.

Стрічка створена компанією «Директорія Кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у партнерстві з компанією Бедлам Продакшн і Mental dRive studio.

Український глядач зможе побачити стрічку вже навесні 2018 року.

 
Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter