Январь 19, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Главная  /  Рубрики
Октябрь 30, 2017

B&H film distributior профінансує реставрацію київського «Будинку зі зміями та каштанами»

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

26 жовтня у приміщенні «Будинку зі зміями та каштанами» відбулася прес-конференція, де компанія B&H film distribution повідомила про своє рішення виступити меценатом та інвестором проекту реставрації пам’ятки архітектури та містобудування  місцевого значення (охоронний номер 316-Кв) «Будинку зі зміями та каштанами» (на вул. Великій Житомирській).

У прес-заході  взяли участь генеральний директор компанії B&H film distribution Богдан Батрух, заступник Міністра культури України Тамара Мазур, начальник управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України  Олександр Єпіфанов, головний спеціаліст Відділу інспекції Управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини КМДА  Вартан Азатьян, архітектор і куратор проекту реставрації Вероніка Лисенкова
 
"Рішення - чи буде відреставрований «Будинок зі зміями та каштанами» – буде залежати від усіх присутніх», - наголосив під час свого виступу Богдан Батрух. «Я багато читав про цей будинок, і люди часто писали, про те який гарний будинок стоїть занедбаний і було б добре, якби хтось його полагодив. Я ходив цією вулицею і будівля викликала в мене ті самі емоції, а також бажання повернути її до життя, віднайти та відновити унікальну красу».
Богдан Батрух повідомив, що це його перший досвід, пов'язаний з пам’ятками архітектури та об’єктами культурної спадщини. «Ви знаєте нашу компанію і ми не раз вирішували спірні питання (прим. питання дублювання фільмів українською мовою 2006 р.), в даному випадку я не бачу ворогів, але  бачу багато  речей, які мають бути  вирішені. Сьогодні, я тут як інвестор, а інвестор має чітко розуміти, де є інтерес держави. Об’єкти, що знаходяться під охороною держави передбачають чітко окреслені умови відновлювального процесу даної будівлі щодо проведення реставраційних робіт – фасаду, внутрішньої ліпнини, конструкції будинку, елементів декору. І все це має бути чітко сформульовано і задекларовано».
 
Богдан Батрух продовжив: «У Києві є приклади відреставрованих пам’яток архітектури, які не викликали зауваг ні з боку держави, ані з боку громадських організацій. Це зокрема будівля готелю «Прем’єр Палац». Нас же, наразі, більше цікавить світовий і  європейський досвід реставрації, як-от венеціанські палаццо, де будівлі, що знаходяться в приватній власності, можуть одночасно бути під опікою міста і розвиватись культурно. Переговорні процеси з Міністерством культури та міською владою активно тривають, але в Україні до того ж дуже розвинена громадська діяльність, і думка громадських організацій для нас є важливою. Тому ми відкриті та готові до діалогу».
На питання громадськості, як саме буде використовуватися будинок після реставрації, Богдан Батрух відповів, що призначення будівлі буде відповідати тому, що передбачено проектною документацією, швидше за все будинок буде використовуватися як адміністративна споруда.
 
Головний спеціаліст Відділу інспекції Управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини КМДА Вартан Азатьян зазначив: «На сьогодні є зацікавленість інвестора у реставрації та відновленні будівлі. Проект буде подано на розгляд до Департаменту культури, і  ми запевняємо громадськість, що всі законодавчі норми буде дотримано. Зі свого боку Управління буде сприяти проходженню  документації і наданню дозволу на реставраційні роботи, а також контролювати хід та реалізацію погодженого плану реставраційних робіт».
 
Проектна група під керівництвом головного архітектора проекту Вероніки Лисенкової займається розробкою науково-проектної документації на реставрацію "Будинку зі зміями та каштанами". У складі проектної групи досвідчені реставратори-архітектори, конструктори, технологи та інженери. Головний архітектор, яка має досвід реставрації пам'яток, повідомила про стан будинку та зазначила, що на даний момент у будинку проводяться попередні комплексні наукові дослідження: «Проект можна охарактеризувати, як ремонтно-реставраційний. На даному етапі ми досліджуємо та збираємо інформацію про будинок, у подальшому  продовжимо реставраційні роботи з максимальним відновленням того, що було втрачене. До проектування залучено майже 30 проектантів з досвідом роботи саме на пам'ятках архітектури».
 
 
 
Будинок побудований на початку XX століття у стилі модерн. Має статус пам'ятника архітектури та містобудування місцевого значення. Свою народну назву "Будинок зі зміями та каштанами" отримав  завдяки скульптурній композиції з плазунами, які прикрашають еркер на фасаді та численним фризам з каштановим листям . Будівлю було зведено в 1910-1911 роках як прибутковий будинок Чоколової. Автором проекту вважається архітектор Ігнатій Ледоховський. Початково будинок був триповерховим, четвертий поверх було надбудовано за радянських часів.
 

Компанія B&H film distribution – українська кінодистриб’юторська компанія заснована у 1998 році. Компанія має багаторічний досвід співпраці з голлівудськими студіями Sony, Disney, Paramount та Universal. Генеральний директор компанії B&H film distribution Богдан Батрух – кіноексперт, продюсер, меценат.
 Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter