Март 26, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Март 21, 2018

Фонд Eurimages обговорив питання приєднання України

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

16-го березня у Єревані відбулося 149-те засідання Ради правління Європейського фонду підтримки спільного кіновиробництва «Єврімаж», під час якого було розглянуте питання приєднання України до Фонду.

На засіданні Ради правління була присутня українська делегація у складі заступника Міністра культури Юрія Рибачука, Голови Держкіно Пилипа Іллєнка та Тимчасового повіреного у справах України у Вірменії Дениса Автономова.

У ході засідання пройшло обговорення національної доповіді України щодо ситуації у кіногалузі в Україні, підготованої Державним агентством України з питань кіно, та відбувся обмін думками з українською делегацією щодо взаємної вигоди від членства України у «Єврімажі».

У своєму виступі Юрій Рибачук відзначив, що одним із найважливіших завдань для Міністерства культури України є сприяння інтеграції українського кінематографа в європейський культурний простір. А участь у проектах міжнародної копродукції є одним із інструментів такої інтеграції. У цьому контексті, за словами Юрія Рибачука, Міністерство культури з усією серйозністю ставиться до питання можливого членства України у фонді «Єврімаж», розуміючи переваги, що їх воно дає національній кінематографії. 

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Розмова відбулася в позитивному та конструктивному руслі, адже за останні роки наша країна стала помітним копродукційним партнером на європейській арені».

За результатами зустрічі, українська сторона очікує від президента «Єврімажу» Кетрін Траутманн листа, що містить рекомендації Ради правління щодо членства України. Якщо рекомендації будуть прийняті українською стороною, президент «Єврімажу» запросить уповноважених представників України підтвердити листом Генеральному секретарю Ради Європи рішення вступити до фонду, з усіма  фінансовими зобов’язаннями та рішенням про призначення національного представника України при Раді правління «Єврімажу».


Eurimages («Єврімаж») – Європейський фонд підтримки спільного виробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт, створений при Раді Європи у 1989-му році. На сьогодні до складу Фонду входять 37 із 47 держав-членів Ради Європи, а також Канада як асоційований член (Канада приєдналася до «Єврімажу» торік,  у 2017-му році). Загальний річний бюджет «Єврімажу» становить 25 мільйонів євро. Цей фінансовий пакет, в основному, складається з внесків, наданих державами-членами Фонду.

«Єврімаж» сприяє незалежному кіновиробництву, надаючи фінансову підтримку художнім, анімаційним та документальним фільмам країн-учасників. Прицьому він заохочує професіоналів з різних куточків світу до міжнародної співпраці. Приєднання до «Єврімажу» дозволить представникам сучасної української кіноіндустрії інтегруватися в загальний європейський та світовий кінопроцес.Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter