Май 23, 2019
МедиаБизнес
Пользователь
Пароль
 
ТВПрессаРадиоНаружкаКиноDigitalAmbient
НОВОСТИ
Июль 27, 2018

10 фактів про фільм "Брама"

Поделиться: Facebook Twitter LiveJournal
Версия для печати

 26 липня в український кінопрокат вийшов фільм “Брама” режисера Володимира Тихого. Містичне Полісся, жіночі долі, розтягнуті по ХХ столітті, прадавні привиди та нечість, переплетені з сучасними рукотворними монстрами. Сім'я у серці відселеної радіаційної зони, яка живе попри все, і якої ніби і не існує в паперовому сенсі.
 
Прем"єрний показ "Брами" відбувся на Tallinn Black Nights Film Festival - фестивалі класу А.
 
МБ пропонує 10 важливих фактів про фільм:
  • Фільм знятий за мотивами популярної театральної вистави “Сталкери”, де Ірма Вітовська та Віталіна Біблів — теж головний дует. Автор п”єси та сценарію фільму Павло Ар'є каже, що від театральної постановки у фільмі десь 80%. І трохи змінені акценти: більше уваги до містичної частини.
  • Фільм знімали у Трипіллі під Києвом, у селі Лучанки у Коростишівському районі та місті Прип'ять. Кажуть, було вогко і холодно. 
  • Ірма Вітовська-Ванца в “Брамі” грає головну роль Баби Прісі (робоча назва фільму, з яким проект виграв конкурс Держкіно, була саме “Баба Пріся”). За сюжетом їй — за 80. І перевтілення — як зовнішє, так і внутрішнє надзвичайне. Режисер Володимир Тихий каже, що на майданчику вона настільки “старішала”, що навіть спілкуватися з нею хотілося як бабою Прісею: поводитись чемніше, поступатися місцем і т.п.
  • Зовнішні зміни Ірми Вітовської забезпечили Ірина Бєліна і Катерина Стрюкова (треба запам'ятати ці імена як відповідь “їхньому Черчилю”): саме вони робили грим. Силіковану маску виготовляли у Києві, знявши перед цим мірки з обличчя. Накладали грим по 2 години. Носився він цілий день. Актрисі не можна було за цей час навіть їсти. Так що секрети відновлення шкіри від “Прісі-Вітовської” заслуговують на топову тему для глянцевих журналів ;)
  • Чому на роль баби Прісі не взяли актрису відповідного віку? У 80 років такий темп зйомок заважкий. Була ідея взяти на цю роль чоловіка. Але у образі дуже яскрава саме жіноча сила, і “гендерна рівність” у цьому випадку б не спрацювала.
  • Актор Ярослав Федорчук — екранний Вовка, третє покоління поліської сім"ї Савченків. Спостерігаючи його гру, важко не згадати 19-річного Ді Капріо-дауна в “Что гложет Гилберта Грейпа”. Вражаюче.
  • Трохи еротичної нотки додається від лукавого міліціянта, дуже органічного у своїй “сільсько-шеріфовській" сутності. “Я таких надивився”, - скромно сказав мені актор у відповідь на похвалу. До речі, саме зараз Дмитро Ярошенко зараз втілює Василя Стуса у фільмі “Птах душі”.
  • 26 липня - старт "Брами" у всеукраїнському прокаті. Заплановано 140 екранів по всій країні. Фільм також покажуть на фестивалях у Стокгольмі, Котбусі, Люксембурзі та інших.
  • Є велика ймовірність появи "Брами" на Netflix. Окрім цього сервісу, Ігор Савіченко веде також переговори з Amazon. Але це вже історія 2019-го.
  • Один з продюсерів фільму - Марко Супрун, чоловік міністра охорони здоров"я Уляни Супрун. Він і раніше підтримував проекти групи "Вавілон 13" та був продюсером фільму Володимира Тихого "Бранці".Rambler's Top100 Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter